Szanowni Państwo,

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że konkurs dotyczący studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie wygrała Pani Ewa Rugała.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za nadesłane prace. Wybór wcale nie był taki prosty 🙂 

Zwyciężczyni jeszcze raz gratulujemy i prosimy o kontakt w sprawie odbioru nagrody.

Według Pani Ewy wyjątkowe studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie to Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych. Poniżej zamieszczam nagrodzony tekst:

Wyjątkowe studia podyplomowe na WSPA to Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych. W Lublinie nie ma na żadnej uczelni, która zagwarantowałaby przygotowanie do pracy w tym kierunku. Osoba zainteresowana tą tematyką musiała dotychczas albo uczyć się sama latami w praktyce albo chodzić na kilka różnych kursów czy szkoleń, które nie zawsze dawały zamierzony skutek. 

Kierunek Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych to trafiony pomysł na studia, które mogą cieszyć się dużym zainteresowaniem. Obecnie jest ogromne zapotrzebowanie na specjalistów ds. kadr i płac. Prowadzenie dokumentacji kadrowej wiąże się z bardzo dobrą znajomością przepisów. Kodeks pracy jest niezbędnym kompendium wiedzy w dzisiejszych czasach dla każdej osoby pracującej. Program powyższych studiów podyplomowych wprowadza uczestnika w podstawowe zagadnienia oraz porusza problematykę psychologiczną, która jest bardzo istotna. Nikt nie chce być wykorzystywany przez pracodawcę ani gnębiony przez współpracownika.

Swoją karierę zawodową w kierunku prawa pracy zaczęłam całkiem przypadkiem. Ten tak zwany przypadek przekształcił się w poważną pasję. Moim marzeniem zawodowym jest praca w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Jestem przekonana, że powyższy kierunek umożliwi mi spełnienie tego celu oraz spowoduje, że będę jeszcze lepsza w tym co robię. Rozszerzy moją wiedzę na temat zasad BHP, pozwoli śmiało poruszać się po rynku pracy oraz pozwoli zrozumieć przepisy prawne.

Dlaczego warto studiować Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych?
– zapewniasz sobie możliwość atrakcyjnego zatrudnienia;
– znając swoje prawa i obowiązki nie dasz się wykorzystać pracodawcy;
– dowiesz się jak chronić swoje dane osobowe wykorzystywane podczas rekrutacji;
– zapobiegniesz mobbingowi oraz przemocy psychicznej w pracy;
– poznasz jak rozlicza nas ZUS;
– zrozumiesz Kodeks Pracy i stosowanie zasad BHP.